Skip to content

176 Kenwood DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1990

Last Sale Price
$195,000
Last Sale Date
Mar 21, 2025

Property Information

Block1301.02
Lot16.04
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page13.1

Building Details

Building Class33
Description1SF
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage923
Acreage0.1

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$19,000
30%
Improvement Value:$43,800
70%
Total Assessment$62,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,450+2.7%
2024$2,386+4.4%
2023$2,286+0.9%
2022$2,266+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$195,000

To:

Sq Ft923DeedBook 12788, Page 1248

Property Sale

Sale
$61,500

From:

To:

Sq Ft923DeedBook 10090, Page 513Recorded10/21/2014

Property Sale

Sale
$68,500

To:

Sq Ft923DeedBook 5274, Page 618

Property Sale

Sale
$73,500

To:

Sq Ft923DeedBook 4491, Page 837

Property Sale

Sale
$122,000

To:

Sq Ft923DeedBook 4451, Page 263

Property Built

Built

Year Built: 1990