Skip to content

23 Park Side DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1991

Last Sale Price
$250,000
Last Sale Date
Aug 17, 2023

Property Information

Block1302.01
Lot54
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page13.2

Building Details

Building Class35.5
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,625
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$32,000
24%
Improvement Value:$101,600
76%
Total Assessment$133,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,213+2.7%
2024$5,075+4.4%
2023$4,863+0.9%
2022$4,820+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$250,000

To:

Sq Ft1,625DeedBook 12423, Page 1470

Property Sale

Sale
$230,000
Sq Ft1,625DeedBook 12215, Page 1290Recorded10/21/2022

Property Sale

Sale
$115,000

From:

To:

Sq Ft1,625DeedBook 9909, Page 1927Recorded10/31/2013

Property Sale

Sale
$114,900
DeedBook 7122, Page 258

Property Sale

Sale
$96,000
DeedBook 5097, Page 186

Property Sale

Sale
$90,000
DeedBook 5028, Page 142

Property Sale

Sale
$96,000
DeedBook 4571, Page 369

Property Built

Built

Year Built: 1991

Property Sale

Sale
$844,360
DeedBook 4377, Page 772