Skip to content

21 Park Side DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1990

Last Sale Price
$151,500
Last Sale Date
May 15, 2007

Property Information

Block1302.01
Lot55
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page13.2

Building Details

Building Class35.5
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,348
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$32,000
27%
Improvement Value:$86,700
73%
Total Assessment$118,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,632+2.7%
2024$4,509+4.4%
2023$4,321+0.9%
2022$4,283+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$151,500

To:

Sq Ft1,348DeedBook 8570, Page 550

Property Sale

Sale
$84,900
DeedBook 4730, Page 944

Property Sale

Sale
$101,500
DeedBook 4449, Page 809

Property Built

Built

Year Built: 1990

Property Sale

Sale
$844,360
DeedBook 4377, Page 772