Skip to content

30 Parktown PlaceSicklerville, NJ 08081

Built 1995

Last Sale Price
$195,000
Last Sale Date
Oct 21, 2022

Property Information

Block1302.02
Lot15
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page13.2

Building Details

Building Class35.5
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,628
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$32,000
26%
Improvement Value:$92,000
74%
Total Assessment$124,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,838+2.7%
2024$4,711+4.4%
2023$4,514+0.9%
2022$4,474+0.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$195,000

To:

Sq Ft1,628DeedBook 12276, Page 791

Property Built

Built

Year Built: 1995

Property Sale

Sale
$85,500
DeedBook 4735, Page 134