Skip to content

8 Parktown PlaceSicklerville, NJ 08081

Built 1994

Last Sale Price
$202,500
Last Sale Date
Nov 11, 2021

Property Information

Block1302.02
Lot4
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page13.2

Building Details

Building Class35.5
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,644
Acreage0.07

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$32,000
25%
Improvement Value:$97,200
75%
Total Assessment$129,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,041+2.7%
2024$4,908+4.4%
2023$4,703+0.9%
2022$4,662+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$202,500

To:

Sq Ft1,644DeedBook 11936, Page 350

Property Sale

Sale
$160,000
DeedBook 7850, Page 1202

Property Sale

Sale
$86,900
DeedBook 4714, Page 90

Property Built

Built

Year Built: 1994