Skip to content

22 Park Side DriveSicklerville, NJ 08081

Built 1989

Last Sale Price
$325,000
Last Sale Date
Feb 27, 2026

Property Information

Block1302.03
Lot32
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page13.2

Building Details

Building Class37
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,625
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$32,000
19%
Improvement Value:$135,100
81%
Total Assessment$167,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,520+2.7%
2024$6,348+24.6%
2023$5,096+0.9%
2022$5,051+0.6%
Property History
Sales7

Property Sale

Sale
$325,000

To:

DeedBook 13042, Page 795

Property Sale

Sale
$222,000

To:

Sq Ft1,625DeedBook 12965, Page 1290

Property Sale

Sale
$205,000

To:

Sq Ft1,625DeedBook 11989, Page 1407

Property Sale

Sale
$187,000

To:

DeedBook 8236, Page 783

Property Sale

Sale
$93,900

To:

DeedBook 4943, Page 879

Property Sale

Sale
$92,000
DeedBook 4611, Page 887

Property Sale

Sale
$844,360
DeedBook 4377, Page 772

Property Built

Built

Year Built: 1989