Skip to content

11 Parktown PlaceSicklerville, NJ 08081

Built 1994

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 27, 2016

Property Information

Block1302.03
Lot6
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page13.2

Building Details

Building Class35.5
Description2SF
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,344
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$32,000
29%
Improvement Value:$78,300
71%
Total Assessment$110,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,304+2.7%
2024$4,190+4.4%
2023$4,015+0.9%
2022$3,980+0.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$162,000
DeedBook 7927, Page 1508

Property Sale

Sale
$74,900
DeedBook 4702, Page 530

Property Built

Built

Year Built: 1994