Skip to content

Sicklerville Road(Block 1303 Lot 1)Sicklerville, NJ 08081

Vacant Land

Last Sale Price
$626,425
Last Sale Date
May 21, 2002

Property Information

Block1303
Lot1
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page13

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningC
Sq Footage---
Acreage5.85

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$299,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$299,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,687+2.7%
2024$11,378+4.4%
2023$10,902+0.9%
2022$10,806+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$626,425

To:

DeedBook 5233, Page 314