Skip to content

317 Johnny Boy Lane

Berlin, NJ 08009

Built 1999
Other Exempt

Last Sale Price
$224,144
Last Sale Date
Dec 22, 1999

Property Information

Block1501.02
Lot22
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page1501

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR6
Sq Footage2,774
Acreage0.42

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$65,000
23%
Improvement Value:$220,300
77%
Total Assessment$285,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2018$9,536+1.5%
2017$9,393+2.3%
2016$9,179+1.4%
2015$9,054+3.6%
Property History

Property Sale

Sale
$224,144

To:

Sq Ft2,774DeedBook 5063, Page 10

Property Built

Built

Year Built: 1999