Skip to content

311 Johnny Boy Lane

Berlin, NJ 08009

Built 2002

Last Sale Price
$192,750
Last Sale Date
Oct 19, 2001

Property Information

Block1501.02
Lot25
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page1501

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR6
Sq Footage2,380
Acreage0.77

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$65,000
24%
Improvement Value:$204,500
76%
Total Assessment$269,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,516+2.7%
2024$10,238+4.4%
2023$9,810+0.9%
2022$9,724+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2002

Property Sale

Sale
$192,750

To:

Sq Ft2,380DeedBook 5192, Page 191