Skip to content

403 Barnegat LaneBerlin, NJ 08009

Built 1999

Last Sale Price
$146,875
Last Sale Date
Sep 17, 1999

Property Information

Block1501.03
Lot10
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page1501

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR6
Sq Footage1,720
Acreage0.41

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$65,000
29%
Improvement Value:$158,900
71%
Total Assessment$223,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,737+2.7%
2024$8,506+4.4%
2023$8,150+0.9%
2022$8,078+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$146,875

To:

Sq Ft1,720DeedBook 5045, Page 321

Property Built

Built

Year Built: 1999