Skip to content

505 Riggs Avenue

Atco, NJ 08004

Built 1904

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 24, 2026

Property Information

Block1501.04
Lot25
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page15

Building Details

Building Class16
Description1.5SF
Dwellings1
ZoningPR6
Sq Footage878
Acreage0.5

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$36,000
41%
Improvement Value:$52,000
59%
Total Assessment$88,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,434+2.7%
2024$3,343+4.4%
2023$3,203+0.9%
2022$3,175+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1904