Skip to content

534 Tansboro RoadBerlin, NJ 08009

Built 1953

Last Sale Price
$140,000
Last Sale Date
Feb 25, 2011

Property Information

Block1501
Lot4
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page15

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningPR6
Sq Footage1,152
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$39,100
28%
Improvement Value:$98,900
72%
Total Assessment$138,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,385+2.7%
2024$5,243+4.4%
2023$5,023+0.9%
2022$4,979+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$140,000

To:

Sq Ft1,152DeedBook 9383, Page 1835

Property Sale

Sale
$30,000
DeedBook 3848, Page 607

Property Built

Built

Year Built: 1953