Skip to content

42 Senators WayBerlin, NJ 08009

Built 2022
Other Exempt

Last Sale Price
$451,130
Last Sale Date
Aug 15, 2023

Property Information

Block1502.01
Lot20
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage1,564
Acreage0.14

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$52,000
15%
Improvement Value:$304,000
85%
Total Assessment$356,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,029+2.7%
2024$1,975+106.4%
2023$957
Property History

Property Sale

Sale
$451,130

To:

Sq Ft1,564DeedBook 12422, Page 291

Property Sale

Sale
$84,750
DeedBook 12294, Page 408Recorded2/21/2023

Property Built

Built

Year Built: 2022