Skip to content

68 Senators Way

Berlin, NJ 08009

Built 2021

Last Sale Price
$389,990
Last Sale Date
Sep 17, 2021

Property Information

Block1502.02
Lot3
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
Description1SF
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage1,564
Acreage0.14

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$52,000
98%
Improvement Value:$800
2%
Total Assessment$52,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,060+2.7%
2024$2,006+111.9%
2023$946+0.0%
2022$946
Property History

Property Sale

Sale
$389,990

To:

Sq Ft1,564DeedBook 11915, Page 1234

Property Sale

Sale
$84,250
Sq Ft1,564DeedBook 11649, Page 963Recorded3/9/2021

Property Built

Built

Year Built: 2021