Skip to content

3 Truman Road(Block 1502.04 Lot 14)Berlin, NJ 08009

Built 2023

Last Sale Price
$378,810
Last Sale Date
May 19, 2023

Property Information

Block1502.04
Lot14
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage1,356
Acreage0.14

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$52,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$52,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,029+2.7%
2024$1,975+106.4%
2023$957
Property History

Property Sale

Sale
$378,810

To:

Sq Ft1,356DeedBook 12410, Page 1274

Property Sale

Sale
$84,750
Sq Ft1,356DeedBook 12294, Page 105Recorded2/21/2023

Property Built

Built

Year Built: 2023