Skip to content

North Route 73(Block 1502.06 Lot 13)Hammonton, NJ 08037

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 23, 1976

Property Information

Block1502.06
Lot13
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page15

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningPC2
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$17,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$17,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$663+2.7%
2024$646+4.4%
2023$619+0.9%
2022$613+0.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$449,900

To:

Sq Ft1,356DeedBook 12780, Page 1614

Property Sale

Sale
$417,790
DeedBook 12181, Page 876Recorded9/7/2022

Property Sale

Sale
$84,250
DeedBook 12068, Page 917Recorded4/28/2022