Skip to content

158 Hearthstone Drive

Berlin, NJ 08009

Built 2006

Last Sale Price
$327,500
Last Sale Date
Mar 20, 2013

Property Information

Block1504.01
Lot37
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page15

Building Details

Building Class16
Description1.5SF2G
Dwellings1
ZoningPR4
Sq Footage2,492
Acreage0.14

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$52,000
19%
Improvement Value:$217,700
81%
Total Assessment$269,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,524+2.7%
2024$10,246+4.4%
2023$9,817+0.9%
2022$9,731+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$327,500

To:

Sq Ft2,492DeedBook 9782, Page 1134

Property Sale

Sale
$446,490
DeedBook 8295, Page 475

Property Built

Built

Year Built: 2006