Skip to content

194 Hearthstone Drive

Berlin, NJ 08009

Built 2006

Last Sale Price
$375,000
Last Sale Date
Mar 15, 2024

Property Information

Block1504.01
Lot55
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page15

Building Details

Building Class17
Description1SF2G
Dwellings1
ZoningPR4
Sq Footage2,088
Acreage0.14

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$52,000
19%
Improvement Value:$220,500
81%
Total Assessment$272,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,633+2.7%
2024$10,352+4.4%
2023$9,919+0.9%
2022$9,832+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$375,000

To:

Sq Ft2,088DeedBook 12552, Page 1204

Property Sale

Sale
$207,990
DeedBook 8468, Page 350

Property Sale

Sale
$80,500
DeedBook 8312, Page 139

Property Built

Built

Year Built: 2006