Skip to content

204 Hearthstone Drive

Berlin, NJ 08009

Built 2006

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 9, 2025

Property Information

Block1504.01
Lot60
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page15

Building Details

Building Class16
Description1SF2G
Dwellings1
ZoningPR4
Sq Footage1,754
Acreage0.14

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$52,000
21%
Improvement Value:$195,700
79%
Total Assessment$247,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,665+2.7%
2024$9,410+4.4%
2023$9,016+0.9%
2022$8,937+0.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$305,565

To:

DeedBook 8359, Page 1786

Property Sale

Sale
$80,000

To:

Property Built

Built

Year Built: 2006