Skip to content

177 Hearthstone Drive

Berlin, NJ 08009

Built 2008

Last Sale Price
$333,850
Last Sale Date
Jun 23, 2008

Property Information

Block1504.02
Lot5
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page15

Building Details

Building Class16
Description1.5SF2G
Dwellings1
ZoningPR4
Sq Footage2,342
Acreage0.14

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$52,000
20%
Improvement Value:$201,900
80%
Total Assessment$253,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,657+2.8%
2024$9,396+4.5%
2023$8,992+0.9%
2022$8,911+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$333,850

To:

Sq Ft2,342DeedBook 8861, Page 1066

Property Built

Built

Year Built: 2008