Skip to content

15 Briarcliff Road

Atco, NJ 08004

Built 1964

Last Sale Price
$164,900
Last Sale Date
Oct 24, 2003

Property Information

Block1504
Lot31
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page15

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR3
Sq Footage1,924
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
26%
Improvement Value:$119,600
74%
Total Assessment$161,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,306+2.7%
2024$6,139+4.4%
2023$5,882+0.9%
2022$5,831+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$164,900

To:

Sq Ft1,924DeedBook 7286, Page 674

Property Sale

Sale
$60,000
DeedBook 7110, Page 1896

Property Built

Built

Year Built: 1964