Skip to content

411 Snuffins Lane

Berlin, NJ 08009

Built 1945

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 24, 1997

Property Information

Block1602
Lot8
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page16

Building Details

Building Class17
Description1SF1G-2 UNITS
Dwellings1
ZoningPR1
Sq Footage2,010
Acreage1.54

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$47,800
19%
Improvement Value:$200,900
81%
Total Assessment$248,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,704+2.7%
2024$9,448+4.4%
2023$9,053+0.9%
2022$8,973+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$105,000
DeedBook 4558, Page 243

Property Built

Built

Year Built: 1945