Skip to content

528 Erial RoadSicklerville, NJ 08081

Built 1997

Last Sale Date
May 9, 2022

Property Information

Block2001
Lot2.03
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page20

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningRH
Sq Footage---
Acreage0.7

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,200
13%
Improvement Value:$242,800
87%
Total Assessment$280,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,926+2.7%
2024$10,637+4.4%
2023$10,192+0.9%
2022$10,102+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1997