Skip to content

20 Wedgewood CourtBerlin, NJ 08009

Built 2007

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 3, 2018

Property Information

Block201.01
Lot50
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page02

Building Details

Building Class17
Description1SF2G
Dwellings1
ZoningPC-A
Sq Footage1,950
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$55,000
22%
Improvement Value:$194,900
78%
Total Assessment$249,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,751+2.7%
2024$9,494+4.4%
2023$9,096+0.9%
2022$9,016+0.6%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 2007

Property Sale

Sale
$344,386
DeedBook 8453, Page 929