Skip to content

16 Wedgewood Court

Berlin, NJ 08009

Built 2007

Last Sale Price
$350,464
Last Sale Date
Dec 28, 2006

Property Information

Block201.01
Lot52
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page02

Building Details

Building Class17
Description1SF2G
Dwellings1
ZoningPC-A
Sq Footage1,794
Acreage0.15

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
24%
Improvement Value:$174,100
76%
Total Assessment$229,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,689+2.8%
2024$8,454+4.5%
2023$8,089+0.9%
2022$8,016+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2007

Property Sale

Sale
$350,464

To:

Sq Ft1,794DeedBook 8431, Page 1859