Skip to content

365 Bittlewood Avenue

Berlin, NJ 08009

Built 2006

Last Sale Price
$310,676
Last Sale Date
Mar 8, 2006

Property Information

Block201.04
Lot5
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page02

Building Details

Building Class17
Description1SF2G
Dwellings1
ZoningPC-A
Sq Footage1,770
Acreage0.16

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
25%
Improvement Value:$167,100
75%
Total Assessment$222,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,666+2.7%
2024$8,438+4.4%
2023$8,084+0.9%
2022$8,013+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$310,676

To:

Sq Ft1,770DeedBook 8144, Page 1841

Property Built

Built

Year Built: 2006