Skip to content

435 Erial RoadSicklerville, NJ 08081

Built 1899

Last Sale Price
$52,000
Last Sale Date
Apr 9, 2012

Property Information

Block2101
Lot41
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page21

Building Details

Building Class16
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,446
Acreage4.55

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$59,200
98%
Improvement Value:$1,300
2%
Total Assessment$60,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,361+2.7%
2024$2,298+4.4%
2023$2,202+0.9%
2022$2,183+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$52,000

To:

Sq Ft1,446DeedBook 9576, Page 1893

Property Built

Built

Year Built: 1899