Skip to content

162 Sickler CourtSicklerville, NJ 08081

Built 2023

Last Sale Price
$335,000
Last Sale Date
Oct 31, 2025

Property Information

Block2102.01
Lot23.34
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class39
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,580
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
18%
Improvement Value:$197,800
82%
Total Assessment$239,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,357+2.7%
2024$9,110+489.1%
2023$1,546
Property History

Property Sale

Sale
$335,000

To:

Sq Ft1,580DeedBook 12959, Page 514

Property Sale

Sale
$305,990

To:

Sq Ft1,580DeedBook 12351, Page 1957

Property Built

Built

Year Built: 2023