Skip to content

17 Camino CourtSicklerville, NJ 08081

Built 2008

Last Sale Price
$255,000
Last Sale Date
Aug 3, 2021

Property Information

Block2201.01
Lot24
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page22

Building Details

Building Class35
Description2SF
Dwellings1
ZoningRH
Sq Footage1,836
Acreage0.07

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
23%
Improvement Value:$140,700
77%
Total Assessment$182,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,129+2.7%
2024$6,941+4.4%
2023$6,650+0.9%
2022$6,592+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$255,000

To:

Sq Ft1,836DeedBook 11927, Page 513

Property Sale

Sale
$203,400
DeedBook 8911, Page 1500

Property Built

Built

Year Built: 2008