Skip to content

79 Woodstream Drive

Atco, NJ 08004

Built 1986

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Jul 29, 2021

Property Information

Block2401.01
Lot1
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page24.1

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningPR4
Sq Footage1,896
Acreage0.41

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
20%
Improvement Value:$166,500
80%
Total Assessment$208,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,136+2.7%
2024$7,921+4.4%
2023$7,589+0.9%
2022$7,523+0.6%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$171,000
DeedBook 7402, Page 879

Property Sale

Sale
$113,900
DeedBook 4966, Page 709

Property Sale

Sale
$119,000
DeedBook 4695, Page 843

Property Sale

Sale
$96,988
DeedBook 4184, Page 340

Property Built

Built

Year Built: 1986