Skip to content

77 Woodstream Drive

Atco, NJ 08004

Built 1986

Last Sale Price
$152,500
Last Sale Date
Apr 8, 2020

Property Information

Block2401.01
Lot2
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page24.1

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
ZoningPR4
Sq Footage1,048
Acreage0.12

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
29%
Improvement Value:$102,500
71%
Total Assessment$144,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,638+2.7%
2024$5,490+4.4%
2023$5,260+0.9%
2022$5,214+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$152,500

To:

Sq Ft1,048DeedBook 11383, Page 1782

Property Sale

Sale
$132,999
DeedBook 7545, Page 657

Property Sale

Sale
$97,000
DeedBook 4694, Page 823

Property Sale

Sale
$66,315
DeedBook 4184, Page 444

Property Built

Built

Year Built: 1986