Skip to content

21 Woodvale Drive

Atco, NJ 08004

Built 1986

Last Sale Price
$247,000
Last Sale Date
Aug 19, 2021

Property Information

Block2401.01
Lot24
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page24.1

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR4
Sq Footage1,548
Acreage0.11

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
24%
Improvement Value:$133,000
76%
Total Assessment$175,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,829+2.7%
2024$6,648+4.4%
2023$6,370+0.9%
2022$6,314+0.6%
Property History
Sales6

Property Sale

Sale
$247,000

To:

Sq Ft1,548DeedBook 11884, Page 674

Property Sale

Sale
$215,000
DeedBook 8639, Page 210

Property Sale

Sale
$140,000
DeedBook 5252, Page 83

Property Sale

Sale
$112,000
DeedBook 4985, Page 703

Property Sale

Sale
$112,400
DeedBook 4704, Page 894

Property Sale

Sale
$82,593
DeedBook 4158, Page 322

Property Built

Built

Year Built: 1986