Skip to content

19 Woodvale Drive

Atco, NJ 08004

Built 1986

Last Sale Price
$175,000
Last Sale Date
Jun 3, 2016

Property Information

Block2401.01
Lot25
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page24.1

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR4
Sq Footage1,328
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$42,000
25%
Improvement Value:$123,700
75%
Total Assessment$165,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,466+2.7%
2024$6,295+4.4%
2023$6,031+0.9%
2022$5,978+0.6%
Property History
Sales7

Property Sale

Sale
$175,000

To:

Sq Ft1,328DeedBook 10448, Page 1177

Property Sale

Sale
$129,900
DeedBook 5273, Page 563

Property Sale

Sale
$103,000
DeedBook 5185, Page 33

Property Sale

Sale
$96,500
DeedBook 4863, Page 63

Property Sale

Sale
$109,000
DeedBook 4493, Page 840

Property Sale

Sale
$110,000
DeedBook 4339, Page 341

Property Sale

Sale
$78,646
DeedBook 4147, Page 189

Property Built

Built

Year Built: 1986