Skip to content

45 Windingbrook Drive

Atco, NJ 08004

Built 1986

Last Sale Price
$220,000
Last Sale Date
Jul 22, 2021

Property Information

Block2401.01
Lot67
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page2401

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR4
Sq Footage1,464
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
23%
Improvement Value:$140,500
77%
Total Assessment$182,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,121+2.7%
2024$6,933+8.4%
2023$6,393+0.9%
2022$6,335+0.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$220,000

To:

Sq Ft1,464DeedBook 11853, Page 1908

Property Sale

Sale
$275,000
DeedBook 8287, Page 1251

Property Built

Built

Year Built: 1986

Property Sale

Sale
$70,830
DeedBook 4072, Page 160