Skip to content

4 Bayberry Court

Atco, NJ 08004

Built 1986

Last Sale Price
$165,000
Last Sale Date
Jul 22, 2021

Property Information

Block2401.02
Lot27
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page2401

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR4
Sq Footage1,464
Acreage0.16

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
23%
Improvement Value:$138,100
77%
Total Assessment$180,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,028+2.7%
2024$6,842+4.4%
2023$6,556+0.9%
2022$6,498+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$165,000

To:

Sq Ft1,464DeedBook 11838, Page 1527

Property Sale

Sale
$132,900
DeedBook 5251, Page 79

Property Sale

Sale
$118,000
DeedBook 4845, Page 561

Property Built

Built

Year Built: 1986

Property Sale

Sale
$76,940
DeedBook 4070, Page 406