Skip to content

20 Brookview Drive

Atco, NJ 08004

Built 1986

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 16, 2004

Property Information

Block2401.03
Lot10
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page2401

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR4
Sq Footage1,328
Acreage0.1

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
27%
Improvement Value:$116,200
73%
Total Assessment$158,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,173+2.7%
2024$6,010+4.4%
2023$5,758+0.9%
2022$5,708+0.6%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$155,000
DeedBook 7133, Page 144

Property Sale

Sale
$103,400
DeedBook 5129, Page 708

Property Sale

Sale
$93,500
DeedBook 5006, Page 287

Property Sale

Sale
$723,400
DeedBook 4129, Page 30

Property Built

Built

Year Built: 1986