Skip to content

22 Brookview DriveAtco, NJ 08004

Built 1986

Last Sale Price
$160,000
Last Sale Date
Mar 17, 2017

Property Information

Block2401.03
Lot11
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page2401

Building Details

Building Class16
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR4
Sq Footage1,615
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$42,000
24%
Improvement Value:$133,000
76%
Total Assessment$175,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,829+2.7%
2024$6,648+4.4%
2023$6,370+0.9%
2022$6,314+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$160,000

To:

Sq Ft1,615DeedBook 10707, Page 1374

Property Sale

Sale
$94,000
DeedBook 5023, Page 642

Property Sale

Sale
$110,000
DeedBook 4468, Page 784

Property Built

Built

Year Built: 1986

Property Sale

Sale
$70,206
DeedBook 4094, Page 559