Skip to content

19 Horseshoe CourtAtco, NJ 08004

Built 1986

Last Sale Price
$350,000
Last Sale Date
Jan 25, 2025

Property Information

Block2401.05
Lot36
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page2401

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR4
Sq Footage1,536
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$42,000
26%
Improvement Value:$122,100
74%
Total Assessment$164,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,403+2.7%
2024$6,234+4.4%
2023$5,973+0.9%
2022$5,921+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$350,000

To:

DeedBook 12758, Page 490

Property Sale

Sale
$171,000

From:

To:

Sq Ft1,536DeedBook 10910, Page 1078Recorded6/27/2018

Property Sale

Sale
$172,000

To:

DeedBook 9791, Page 129

Property Sale

Sale
$110,000

To:

DeedBook 5178, Page 99

Property Sale

Sale
$105,500

To:

DeedBook 4982, Page 618

Property Sale

Sale
$112,000

To:

DeedBook 4440, Page 774

Property Sale

Sale
$70,315
DeedBook 4134, Page 934

Property Built

Built

Year Built: 1986