Skip to content

10 Woodstream Drive

Atco, NJ 08004

Built 1986

Last Sale Price
$166,000
Last Sale Date
Oct 23, 2014

Property Information

Block2401.05
Lot6
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page2401

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningPR4
Sq Footage1,360
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$42,000
23%
Improvement Value:$138,200
77%
Total Assessment$180,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,031+2.7%
2024$6,846+4.4%
2023$6,559+0.9%
2022$6,502+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$166,000

To:

Sq Ft1,360DeedBook 10108, Page 183

Property Sale

Sale
$217,500
DeedBook 8678, Page 1142

Property Sale

Sale
$210,000
DeedBook 8064, Page 67

Property Sale

Sale
$108,000
DeedBook 4655, Page 12

Property Sale

Sale
$88,968
DeedBook 4201, Page 465

Property Built

Built

Year Built: 1986