Skip to content

4 Wakefield RoadAtco, NJ 08004

Built 2000

Last Sale Price
$240,000
Last Sale Date
Jun 20, 2008

Property Information

Block2402.03
Lot6
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page2402

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR3
Sq Footage1,740
Acreage0.14

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,000
21%
Improvement Value:$172,800
79%
Total Assessment$217,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,499+2.7%
2024$8,274+4.4%
2023$7,928+0.9%
2022$7,858+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$240,000

To:

Sq Ft1,740DeedBook 8923, Page 1048

Property Sale

Sale
$229,900
DeedBook 7631, Page 1235

Property Sale

Sale
$136,550
DeedBook 5133, Page 477

Property Built

Built

Year Built: 2000