Skip to content

4 Bromley Court

Atco, NJ 08004

Built 1996

Last Sale Price
$400,000
Last Sale Date
Jan 5, 2026

Property Information

Block2402.05
Lot20
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page2402

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR3
Sq Footage1,800
Acreage0.14

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,000
20%
Improvement Value:$180,200
80%
Total Assessment$225,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,787+2.7%
2024$8,555+4.4%
2023$8,197+0.9%
2022$8,125+0.6%
Property History
Sales7

Property Sale

Sale
$400,000

To:

DeedBook 12998, Page 1198

Property Sale

Sale
$230,000

To:

Sq Ft1,800DeedBook 11521, Page 586

Property Sale

Sale
$188,000

From:

To:

Sq Ft1,800DeedBook 10341, Page 1047Recorded2/19/2016

Property Sale

Sale
$99,759

From:

To:

Sq Ft1,800DeedBook 10272, Page 1423Recorded9/24/2015

Property Sale

Sale
$268,000

To:

DeedBook 8331, Page 1348

Property Sale

Sale
$245,000
DeedBook 7975, Page 267

Property Sale

Sale
$159,900
DeedBook 5276, Page 837

Property Built

Built

Year Built: 1996