Skip to content

19 Foxton Drive

Atco, NJ 08004

Built 1996

Last Sale Price
$370,000
Last Sale Date
Mar 10, 2023

Property Information

Block2402.05
Lot31
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page2402

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR4
Sq Footage1,934
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,000
23%
Improvement Value:$153,200
77%
Total Assessment$198,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,734+2.7%
2024$7,530+4.4%
2023$7,214+0.9%
2022$7,151+0.6%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$370,000

To:

Sq Ft1,934DeedBook 12353, Page 1944

Property Sale

Sale
$202,000

From:

To:

Sq Ft1,934DeedBook 10460, Page 1897Recorded8/9/2016

Property Sale

Sale
$281,000
DeedBook 8399, Page 1034

Property Sale

Sale
$125,900
DeedBook 5030, Page 239

Property Built

Built

Year Built: 1996