Skip to content

4 Foxton Drive

Atco, NJ 08004

Built 1996

Last Sale Price
$245,000
Last Sale Date
Sep 27, 2007

Property Information

Block2402.06
Lot2
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page2402

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR3
Sq Footage1,800
Acreage0.1

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,000
21%
Improvement Value:$174,300
79%
Total Assessment$219,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,557+2.7%
2024$8,331+4.4%
2023$7,983+0.9%
2022$7,912+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$245,000

To:

Sq Ft1,800DeedBook 8682, Page 1170

Property Sale

Sale
$229,900
DeedBook 7848, Page 347

Property Sale

Sale
$120,900
DeedBook 4908, Page 177

Property Built

Built

Year Built: 1996