Skip to content

27 Wakefield RoadAtco, NJ 08004

Built 1997

Last Sale Price
$132,000
Last Sale Date
Feb 23, 2000

Property Information

Block2402.07
Lot6
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page2402

Building Details

Building Class17
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR3
Sq Footage2,026
Acreage0.18

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$45,000
21%
Improvement Value:$169,100
79%
Total Assessment$214,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,354+2.7%
2024$8,134+4.4%
2023$7,793+0.9%
2022$7,725+0.6%
Property History

Property Sale

Sale
$132,000

To:

Sq Ft2,026DeedBook 5078, Page 470

Property Sale

Sale
$126,900
DeedBook 4894, Page 56

Property Built

Built

Year Built: 1997