Skip to content

105 Lakeside Court

Atco, NJ 08004

Built 1992

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 14, 2016

Property Information

Block2410.01
Lot11
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page2410

Building Details

Building Class35
Description2SF1G
Dwellings1
ZoningPR3
Sq Footage2,016
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,000
23%
Improvement Value:$131,000
77%
Total Assessment$171,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,672+2.7%
2024$6,496+4.4%
2023$6,224+0.9%
2022$6,170+0.6%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$108,350
DeedBook 4618, Page 389

Property Built

Built

Year Built: 1992