Skip to content

142 Lakeside Drive

Atco, NJ 08004

Built 1993

Last Sale Price
$158,500
Last Sale Date
Jan 28, 2011

Property Information

Block2410.01
Lot24
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page2410

Building Details

Building Class35
Description2SF
Dwellings1
ZoningPR3
Sq Footage1,775
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$40,000
27%
Improvement Value:$110,200
73%
Total Assessment$150,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,861+2.7%
2024$5,706+4.4%
2023$5,467+0.9%
2022$5,419+0.6%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$158,500

To:

Sq Ft1,775DeedBook 9370, Page 275

Property Sale

Sale
$137,900
DeedBook 8925, Page 1612

Property Sale

Sale
$75,009
DeedBook 5113, Page 771

Property Sale

Sale
$104,200
DeedBook 4648, Page 288

Property Built

Built

Year Built: 1993