Skip to content

102 Lakeside Drive

Atco, NJ 08004

Built 1992

Last Sale Price
$130,000
Last Sale Date
Sep 28, 2011

Property Information

Block2410.01
Lot44
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page2410

Building Details

Building Class35
Description2SF
Dwellings1
ZoningPR3
Sq Footage2,413
Acreage0.3

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$40,000
20%
Improvement Value:$155,700
80%
Total Assessment$195,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,636+2.7%
2024$7,435+4.4%
2023$7,123+0.9%
2022$7,061+0.6%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$130,000

To:

Sq Ft2,413DeedBook 9476, Page 1993

Property Sale

Sale
$187,000
DeedBook 8810, Page 47

Property Sale

Sale
$119,900
DeedBook 4595, Page 133

Property Built

Built

Year Built: 1992