Skip to content

342 Tansboro Road

Berlin, NJ 08009

Built 1970

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 26, 1986

Property Information

Block2502
Lot22.02
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page25

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
ZoningPTC
Sq Footage1,456
Acreage0.8

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$46,300
27%
Improvement Value:$123,600
73%
Total Assessment$169,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,630+2.7%
2024$6,455+4.4%
2023$6,184+0.9%
2022$6,130+0.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1970