Skip to content

13 Conifer Way

Sicklerville, NJ 08081

Built 2005

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 8, 2017

Property Information

Block2901.02
Lot40
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityWinslow Twp
Tax Map Page2901

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningRL
Sq Footage1,864
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$45,000
23%
Improvement Value:$153,000
77%
Total Assessment$198,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,726+2.7%
2024$7,522+4.4%
2023$7,207+0.9%
2022$7,144+0.6%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$308,000
DeedBook 8479, Page 1912

Property Sale

Sale
$212,493
DeedBook 7751, Page 1237

Property Built

Built

Year Built: 2005